Tiež by sa hodilo pridať obrázky výsledkov: PRED/PO. Nemusia byť všade lebo nie všade sú vhodné. Ale je to to, čo klienta najviac zaujme. 

Chirurgia

LIEČBA HEMOROIDOV METÓDOU HAL-RAR

Namiesto bolestivých operácii ponúka metóda HAL ( Haemorrhoidal Artery Ligation / podviazanie hemoroidálnych žíl) a metóda HAL - RAR ( Recto Anal Repair Systems/ rekto- análna korekcia prolabujúcich hemoroidov ) bezpečnú, rýchlu a účinnú úľavu od všetkých štádií hemoroidov.

Metóda HAL je obzvlášť účinná u hemoroidov II. a III. stupňa a spoločne s RAR u niektorých hemoroidov III. a u väčšiny IV. stupňa. Použitie metódy HAL-RAR zaberie približne 30 minút a dá sa vykonávať pod rôznymi typmi anestézie.

Počas výkonu pociťuje väčšina pacientov len nepríjemné pocity tlaku v análnom kanáli a môže sa veľmi rýchlo vrátiť do normálneho života. Riziko následného krvácania je omnoho menšie ako u iných metód a akékoľvek ďalšie komplikácie, ku ktorým môže následne dôjsť sú už menej závažné a dochádza k nim zriedka. Štatistiky ukazujú, že vyšetrenie hemoroidov metódou HAL-RAR nie je len menej bolestivé a pacient sa rýchlejšie uzdravuje ako u iných invazívnejších metód, ale je takisto účinné. 

Výhody HAL- RAR metódy oproti bežnej operácii hemoroidov:

- žiadne rezanie a otvorené rany, 
- krátka doba ošetrenia, 
- len jednodenná hospitalizácia, 
- rýchla rekonvalescencia po zákroku, 
- veľmi vysoké percento úspešnosti.

 

Doba rekonvalescencie:

Pracovná neschopnosť cca. 5- 10 dní.

 

OPERÁCIE HORNÝCH VIEČOK

Operácia horných očných viečok patrí k zákrokom, ktoré riešia zmeny kože a okolitých štruktúr oka spôsobené starnutím. Ide o radikálne odstránenie týchto prejavov s veľmi efektívnym výsledkom. Očné viečka sú funkčne veľmi exponované, preto taktiež v tejto časti tváre nastávajú prvé viditeľné prejavy starnutia pleti. Vekom dochádza k strate elasticity kože a na viečkach sa vytvárajú kožné nadbytky. Tie môžu byť ovplyvnené aj ďalšími faktormi ako sú - dedičnosť, typ kože, životospráva, alergie a iné.

Problém ovisnutých viečok nepredstavuje iba estetickú vadu, ale aj funkčnú, ktorá môže viesť k pocitu únavy, bolesti oka až zťaženému videniu. Operácia horných viečok sa robí v lokálnom znecitlivení, takže nie je nutná hospitalizácia a výkon trvá približne 3 h (vrátane prípravy pred výkonom, samotného výkonu a ošetrenia po výkone).

Operácia horných viečok sa vykonáva po konzultácií u nášho lekára. 

 

VYŠETRENIE PRSNÍKOV

Na našej klinike poskytujeme kompletnú diagnostiku prsníka a operácie najmodernejšími metódami, kompletné poradenstvo v chirurgii prsníka.

 

CHIRURGICKÉ VÝKONY V LOKÁLNOM ZNECITLIVENÍ

Na našej klinike vykonávame chirurgické výkony v lokálnom znecitlivení, akými sú:
- odstránenie materských znamienok
- odstránenie podkožných novotvarov
- odstránenie nezhubných novotvarov 
- plastická operácia zarastajúceho nechta