Laserové centrum

ROBOTICKÉ CELOTELOVÉ DIGITÁLNE VYŠETRENIE ZNAMIENOK FOTOFINDEROM S UMELOU INTELIGENCIOU

PRÍĎTE VČAS NA NAJPRESNEJŠIE VYŠETRENIE ZNAMIENOK 

Na vyšetrenie znamienok využívame najmodernejší diagnostický prístroj s umelou inteligenciou a dokážeme tak presne určiť stovky druhov znamienok. Vďaka tomu vyberieme najvhodnejší a najšetrnejší spôsob ich odstránenia, či už chirurgicky alebo laserom.

 Vďaka digitálnej dermatoskopii a videodermatomikroskopii Vám ponúkame najpresnejšiu metódu vyšetrovania znamienok a pigmentácií celoplošným robotickým skenovaním tela. Jedná sa o tzv. MAPOVANIE, kedy kamera prístroja zaznamenáva znamienka z celého vášho tela, uchováva ich a 1x za rok potom vyhodnotí ich zmeny. 

A práve preto je zaručené včasné odhalenie rizika vzniku rakoviny kože. 

Vyšetrenie samotné trvá 30 minút. 1x za rok vyhodnotíme a zachytíme zmeny na povrchu celého tela, u rizikových pacientov 2x ročne 

Prevencia rakoviny kože je skenovanie celého tela od hlavy k päte 

Výhody, ktoré Vám ponúkame: - Jednoduché porovnanie v čase - Snímkovanie všetkých častí tela s následným mapovaním - Obrazová presnosť v polarizovanom svetle - Dvojitá kontrola – lekárom a prístrojom s umelou inteligenciou 

 Spôsoby odstránenia: 

- Laserom – výhodné použitie v oblasti tváre, krku, dekoltu a vo vlasoch, laserová technika je bezpečná, nekrvácavá a nevznikajú jazvy, u niektorých vybratých útvaroch je možné zabezpečiť aj histológiu (posúdi lekár) 

- Chirurgicky – keď nie je vhodné laserové odstránenie, u pigmentových lézií a zabezpečujeme aj histológiu 

Faktory, ktoré sa podieľajú na vzniku melanómu: - Genetická dispozícia - Veľké vrodené znamienka, dysplastické znamienka (napr. 50 a viac) - Imunosupresia vyvolaná liekmi, alebo ochorením - UV žiarenie (riziko popálení slnkom, najmä u detí) 

TRVALÁ LASEROVÁ EPILÁCIA

Patrí v súčasnosti k najefektívnejšej metóde odstránenia nežiadúceho ochlpenia. Na rozdiel od bežného holenia a depilácie chĺpkov, ktoré po nejakej dobe znova narastú, laserová epilácia rieši problémy nežiadúceho ochlpenia natrvalo. 

Epilačný laser LightSheer DESIRE firmy LUMENIS pracuje na princípe selektívnej fototermolýzy, čo znamená, že produkuje svetelné žiarenie určitej vlnovej dĺžky, citlivé na farbivo vlasového chĺpku - melanín. Vyžiarený laserový lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu),kde dôjde k reakcií s jeho farbivom a k následnej zmene svetelného žiarenia na tepelnú energiu. To spôsobí zahriatie vlasového korienka na extrémne vysokú teplotu a jeho definitívne zničenie. Melanín sa však nachádza aj na koži, čo znamená, že čím je koža prirodzenejšie tmavšia, alebo opálenejšia, tým viac laserový lúč zahrieva aj pokožku. Preto pri tmavšej koži používame nižšiu energiu laserového lúča, čim zabránime prípadnému poškodeniu pokožky.

Nevýhodou však je nižšia efektivita dosiahnutia trvalého odstránenia vlasovej cibuľky. Najideálnejšou variantou pre trvalé laserové odstránenie ochlpenia je tmavý chlp a svetlá koža. 

Koľko opakovaní laserovej epilácie je potrebných?

V závislosti na individuálnych vlastnostiach pokožky a ochlpenia môže byť počet potrebných opakovaní epilácie nižší alebo vyšší ako je priemer, ktorý je približne 4-8 sedení v 6-12 týždňových intervaloch. Výsledok závisí od fyziológie chlpu a časovej fázy rastu chlpu v ktorej sa nachádza. Pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť folikul v jeho aktívnej rastovej fáze, kedy obsahuje najviac farbiva. Niektoré folikuly môžu byť v čase epilácie v aktívnej fáze a iné vo fáze kľudovej. Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela, aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do aktívnej fázy, stmavlo a mohlo byť odstránené laserovým lúčom. Táto fáza rastu korienkov (spiacich v čase predchádzajúcej epilácie) nastáva 1-3 mesiace po predchádzajúcom zákroku. 

 

Kontraindikácie:

Do tohto času nie sú známe žiadne absolútne kontraindikácie laserovej epilácie ,avšak treba byť opatrný hlavne v prípadoch:
- tvorby hypertrofických a keloidných jaziev,
- opakovaného a častého výskytu herpetickej infekcie v oblasti epilácie, 
- onkologického ochorenia kože, 
- užívania fotosenzitívnych liekov (napr.niektorých antibiotík), 
- tehotenstva (epiláciu nevykonávame), 
- hormonálneho ochorenia, 
- doby do 6 týždňov po použití epilačných metód pri ktorých sa vytrháva korienok chlpu (epilácia voskom, vytrhávanie pinzetou, vytrhávanie strojčekom), 
- doby do 6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A – retinoidov (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN - používaný na              liečbu akné), 
- lokálneho používania retinoidov (RETIN A), alebo bieliacich prípravkov – hydrochinon (stačí vysadiť 2 týždne pred zákrokom.

 

Predzákroková starostlivosť

Predzákroková starostlivosť je dôležitou súčasťou efektívneho zákroku laserovej epilácie.

Na epiláciu je najvhodnejšia neopálená pokožka, preto odporúčame úplne sa vyhnúť slnečnému žiareniu. V prípade nutnosti vystavenia kože slnečnému žiareniu, odporúčame použiť krém s ochranným faktorom 50. Pred zákrokom by minimálne 6 týždňov nemali byť chĺpky epilované strojčekom ani akoukoľvek inou metódou, ktorá chĺpky vytrháva. Avšak chĺpky môžu byť holené žiletkou, alebo zastrihávané, pričom by mali mať dĺžku minimálne 2mm. Taktiež neodporúčame brať prípravky s vysokým obsahom beta karoténu a to až niekoľko mesiacov pred zákrokom.

 

Pozákroková starostlivosť

Pri zákroku často dochádza k iritácii kože, čo sa môže prejaviť začervenaním v epilovanej oblasti. Táto reakcia môže pretrvávať až niekoľko hodín/ dní, po ktorých sama odznie. Veľmi zriedkavo sa môžu vyskytnúť aj chrastičky a po ich odpadnutí dočasné hypopigmentácie alebo hyperpigmentácie kože. Tieto zmeny môžu vo veľmi nízkom percente prípadov pretrvávať aj niekoľko mesiacov.

Po zákroku je vhodné ošetrovať miesto epilácie masťou Calcium Panthotenicum a vyhnúť sa slnečnému žiareniu aspoň po dobu 2-3 týždňov. 

 

Dlhodobosť efektu

Laserová epilácia je považovaná za trvalé odstránenie ochlpenia.

Avšak vzhľadom k fyziológii chlpu a mnohým ďalším individuálnych faktorom (hormonálna nestabilita, endokrinologické poruchy a iné), ktoré ovplyvňujú rast chlpu, sa môže rast chĺpku (vo veľmi nízkom percente) po nejakej dobe obnoviť. Želaným výsledkom je trvalá redukcia nežiadúceho ochlpenia, teda trvalé zníženie počtu chĺpkov v danej oblasti alebo aj zmena ich kvality na jemné, svetlé chĺpky, ktoré už klient vníma ako esteticky nezávadné. 

 

ODSTRÁNENIE JAZIEV, STRIÍ


Odstránenie JAZVY:

Jazvy sú súčasťou prirodzeného hojenia kože. Môžu vzniknúť rôznymi spôsobmi, akými sú chirurgické výkony, úrazy alebo násilné poranenia kože. Vlastnosťou zdravej kože je, že po porušení jej celistvosti, vytvára náhradné ( reparačné) tkanivo v podobe jazvy.

Poznáme viacero jaziev ako napríklad:
- Hypertrofické ( vyvýšené) jazvy,
- Keloidné jazvy ( jazvy prečnievajúce línie rany),
- Atrofické jazvy ( preliečené).

Existuje niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť čo možno najviditeľnejšie odstránenie jaziev. Výber vhodnej metódy vždy závisí od typu, veľkosti a pôvodu jazvy. Najžiadanejšie je odstránenie jaziev na tvári, odstránenie jaziev po akné alebo úrazoch.

Odstránenie jaziev na našej klinike vykonávame pomocou laserov:
- M22 LUMENIS,
- MYCROSIS RF CO2 Laser.

 

Odstránenie STRIE:

Strie sú červené alebo ružové trhlinky v koži, ktoré vznikajú vtedy, keď je koža nútená v krátkom období zväčšiť svoju plochu. Spojivové tkanivo, ktoré obsahuje elastické vlákna sa nedokáže plne prispôsobiť a časom môže dôjsť k náhrade tohto tkaniva, na tkanivo menej kvalitné (strie).

Terapiu strií na našej klinike vykonávame pomocou laserov:
- M22 LUMENIS, 
- MYCROSIS RF CO2 Laser.

 

ODSTRÁNENIE PIGMENTOVÝCH ŠKVŔN

Pigmentové škvrny na pokožke sa vytvárajú z dôvodu zmien pigmentácie kože a sú typické v oblasti tváre, krku a chrbtov rúk. Vznikajú zvýšenou tvorbou buniek, ktoré tvoria kožný pigment, alebo ich zvýšenou aktivitou. Najčastejšie sú spôsobené pôsobením slnečného žiarenia na kožu, hormonálnymi zmenami (užívanie hormonálnej antikoncepcie, tehotenstvo a iné), či aplikáciou fotosenzibilizujúcich látok (antibiotiká, parfumy a iné).

Na odstránenie pigmentových škvŕn na našej klinike používame lasery:
- M22 LUMENIS, 
- MYCROSIS RF CO2 Laser.

 

FOTOREJUVENIZÁCIA IPL

Fotorejuvenizácia je metóda, ktorá pracuje na báze IPL (Intenzívne pulzné svetlo), ktoré spôsobuje termolýzu buniek ( zničenie vybraných buniek teplom). Podľa cielenia pôsobí na cievky na tvári, pigmentové alebo iné škvrny na koži, či iné kozmetické, alebo kožné chyby, ktoré sa tým následne odstránia. 

Taktiež pôsobí hĺbkovo na kolagén, čím vyhladzuje pokožku a celkovo mení jej vzhľad. Zvyšuje napätie pokožky, redukuje rozšírené póry, stimuluje imunitné reakcie kože, zlepšuje textúru kože a lieči vaskulárne a pigmentové nedokonalosti. Celkovo pleť vyzerá mladšie, sviežejšie a je farebne zjednotená a vypnutá. Pre dosiahnutie maximálneho efektu sú vo väčšine prípadov potrebné 2 až 3 ošetrenia s odstupom 4 až 6 týždňov.

Na fotorejuvenilizáciu IPL používame na našej klinike laser: M22 LUMENIS.

 

REJUVENIZÁCIA KOŽE - LASEROVÝ RESURFACING

Ide o tzv. frakčný píling alebo resurfacing (obnovu kožného povrchu) CO2 laserom, ktoré v mieste dopadu hĺbkovo prehrievajú pokožku. Systém privádza na kožu tisíce tenkých laserových lúčov, ktoré vytvárajú jemné mikroskopické body oddelené neporušenými úsekmi pokožky. Táto neporušená oblasť pokožky slúži ako zásobník pre rýchle hojenie, cieľavedome poškodeného tkaniva laserom. Pri zákroku sa vrchná polovica pokožky odstráni a zvyšné dve tretiny sú ovplyvnené teplom. Obnova buniek sa začína z okolia zákrokom nezasiahnutej pokožky.

Efekt resurfacingu je náhrada poškodenej pokožky novou, mladistvou. Pleť je viditeľne vypnutá, vrásky zjemnené / odstránené a taktiež môžeme docieliť odstránenie pigmentových škvŕn v oblasti tváre a dekoltu. Počet opakovaní ošetrenia je individuálny v závislosti od typu pleti, hĺbky vrások, elasticity kože, veku a iných. Na rejuvenizáciu kože používame na našej klinike laser: MYCROSIS RF CO2.

 

ODSTRÁNENIE CIEVNYCH NÁDORČEKOV KOŽE (Hemangióm)

Hemangióm je nezhubný nádor krvných ciev, ktorý sa vo forme vystúpených červených škvŕn objavuje na rôznych častiach ľudského tela, najčastejšie na tvári a krku. Tento kožný útvar neohrozuje zdravie človeka, môže však spôsobovať svrbenie a hlavne býva mnohými pacientmi vnímaný ako esteticky problém. K ich odstráneniu laserom stačí obvykle iba jeden zákrok.

Na odstránenie hemangiomov používame laser:
- M22 LUMENIS,
- ThermaVein.

 

ODSTRÁNENIE KOŽNÝCH ÚTVAROV A ZNAMIENOK


Odstránenie kožných útvarov:

Na koži sa môžu v priebehu života objaviť rôzne útvary, ktoré môžu svojho nositeľa obťažovať, či z dôvodu možnosti poranenia ( odevom, pri športe, pri pracovnej činnosti) , alebo z estetického dôvodu. Aj kvôli svojej rôznorodosti a množstvu variant bývajú kožné útvary laickou verejnosťou označované ako "bradavice". Poranenie a následné krvácanie môže postihnutého obmedziť v pracovnom, či v spoločenskom živote. 

Na našej klinike používame k odstráneniu:
- MICROSIS DUOSEL CO2 RF,
- alebo sa odstránenia riešia chirurgickým výkonom - operačne.

 

Odstránenie znamienok

Znamienka sú zhluky buniek tvoriacich pigment. Objavujú sa na koži, slizniciach, ale aj na vnútorných orgánoch. Väčšina znamienok je neškodných, avšak samozrejme sa na koži môžu vyskytnúť aj malígne kožné nádory. Kontrola znamienok je veľmi dôležitá, preto by každý pacient mal byť pred výkonom vyšetrený dermatológom. O metódach odstránenia daného útvaru sa rozhodne lekár po vyšetrení pacienta a po ohodnotení charakteru kožného útvaru. 

Na našej klinike používame k odstráneniu:
- MICROSIS DUOSEL CO2 RF,
- alebo sa odstránenia riešia chirurgickým výkonom - operačne.